FAD1-09225CHLW12
Part Number:
FAD1-09225CHLW12
Description:
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
44.0 CFM (1.23m³/min)
Noise :
30.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.08 W
Product Status :
Active
RPM :
2300 RPM
Size / Dimension :
Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Static Pressure :
0.093 in H2O (23.2 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.203 lb (92.08 g)
Width :
25.00mm