FAD1-08025CHKW12
Part Number:
FAD1-08025CHKW12
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
56.8 CFM (1.59m³/min)
Noise :
43.4dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
3.96 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
RPM :
4200 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.303 in H2O (75.5 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.189 lb (85.73 g)
Width :
25.00mm