FAD1-08025CHJW12
Part Number:
FAD1-08025CHJW12
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
52.5 CFM (1.47m³/min)
Bearing Type :
Hydrodynamic
Noise :
40.8dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
3.6 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
RPM :
3900 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.265 in H2O (66.0 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.189 lb (85.73 g)
Width :
25.00mm