FAD1-08025CHHW12
Part Number:
FAD1-08025CHHW12
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
40.3 CFM (1.13m³/min)
Bearing Type :
Hydrodynamic
Noise :
33.4dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.92 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.154 in H2O (38.4 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.189 lb (85.73 g)
Width :
25.00mm