FAD1-08025CHAW12
Part Number:
FAD1-08025CHAW12
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
21.6 CFM (0.605m³/min)
Noise :
14.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
480 mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
RPM :
1600 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.046 in H2O (11.4 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.19 lb (86.18 g)
Width :
25.00mm