FAD1-06025CHJW12
Part Number:
FAD1-06025CHJW12
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
27.9 CFM (0.781m³/min)
Noise :
37.6dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
2.52 W
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
RPM :
5000 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.242 in H2O (60.3 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.117 lb (53.07 g)
Width :
25.00mm