FAD1-08015CAMW12
Part Number:
FAD1-08015CAMW12
Description:
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Air Flow :
21.8 CFM (0.610m³/min)
Bearing Type :
1 Ball/1 Sleeve
Noise :
24.9dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
600 mW
Product Status :
Obsolete
RPM :
2440 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.078 in H2O (19.4 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.137 lb (62.14 g)
Width :
15.00mm