FAD1-06025CAMW12
Part Number:
FAD1-06025CAMW12
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
17.9 CFM (0.501m³/min)
Bearing Type :
1 Ball/1 Sleeve
Noise :
27.9dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
960 mW
Product Status :
Obsolete
RPM :
3500 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.125 in H2O (31.1 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.117 lb (53.07 g)
Width :
25.00mm