G8032H12B1-RSR-WS-EM
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
G8032H12B1-RSR-WS-EM
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 80X32MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
48.0 CFM (1.34m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Alarm Sensor, Speed Sensor (Tach), Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
IP57 - Dust Protected, Waterproof
Noise :
42.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
4000 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.370 in H2O (92.2 Pa)
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.286 lb (129.73 g)
Width :
32.00mm