G6015H12B1+6-RHR
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
G6015H12B1+6-RHR
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
18.0 CFM (0.504m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
33.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
4600 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.210 in H2O (52.3 Pa)
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.111 lb (50.35 g)
Width :
15.00mm