PMD1207PTB3-A.(2).GN
Part Number:
PMD1207PTB3-A.(2).GN
Description:
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
40.0 CFM (1.12m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Noise :
39.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
2.9 W
RPM :
4200 RPM
Size / Dimension :
Square - 70mm L x 70mm H
Static Pressure :
0.250 in H2O (62.3 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm