PSD1209PLV2-AZ.F.PWM.GN
Manufacturer:
Sunon
Part Number:
PSD1209PLV2-AZ.F.PWM.GN
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
Sunon
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
79.0 CFM (2.21m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, PWM Control
Ingress Protection :
Noise :
42.1dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
4.2 W
Product Status :
Active
RPM :
4000 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.360 in H2O (89.6 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
32.00mm