PSD1204PHB1-A(2).Z.R.PWM.GN
Manufacturer:
Sunon
Part Number:
PSD1204PHB1-A(2).Z.R.PWM.GN
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
Sunon
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
14.0 CFM (0.392m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, PWM Control
Ingress Protection :
Noise :
44.2dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
2.9 W
Product Status :
Active
RPM :
12000 RPM
Size / Dimension :
Square - 40mm L x 40mm H
Static Pressure :
0.630 in H2O (156.9 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
15.00mm