PMD2406PKB2-A.(2).GN
Manufacturer:
Sunon
Part Number:
PMD2406PKB2-A.(2).GN
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
Manufacturer :
Sunon
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
20.00mm