PMD2407PTV3-A.GN
Part Number:
PMD2407PTV3-A.GN
Description:
FAN AXIAL 70X25MM 24VDC WIRE
Air Flow :
40.0 CFM (1.12m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Noise :
38.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
3.1 W
RPM :
4200 RPM
Size / Dimension :
Square - 70mm L x 70mm H
Static Pressure :
0.250 in H2O (62.3 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm