PMD2407PTV2-A.GN
Manufacturer:
Sunon
Part Number:
PMD2407PTV2-A.GN
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 70X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer :
Sunon
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
45.0 CFM (1.26m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
42.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
3.8 W
Product Status :
Active
RPM :
4700 RPM
Size / Dimension :
Square - 70mm L x 70mm H
Static Pressure :
0.310 in H2O (77.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm