PMD2406PTV1-A.U.GN
Manufacturer:
Sunon
Part Number:
PMD2406PTV1-A.U.GN
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Manufacturer :
Sunon
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
36.0 CFM (1.01m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
43.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
4.3 W
Product Status :
Active
RPM :
6900 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.540 in H2O (134.5 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm