PMD1206PTVX-A.U.GN
Part Number:
PMD1206PTVX-A.U.GN
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
40.0 CFM (1.12m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Noise :
45.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
5.4 W
RPM :
7600 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.640 in H2O (159.4 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm