PMD1206PTV2-A.U.GN
Part Number:
PMD1206PTV2-A.U.GN
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
31.5 CFM (0.882m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Noise :
41.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
3.2 W
RPM :
6100 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.420 in H2O (104.6 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm