PMD1204PQV2-A.(2).U.GN
Manufacturer:
Sunon
Part Number:
PMD1204PQV2-A.(2).U.GN
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
Sunon
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
Approval Agency :
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Square - 40mm L x 40mm H
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
28.00mm