KD1205PHB2.(2).GN
Manufacturer:
Sunon
Part Number:
KD1205PHB2.(2).GN
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
Sunon
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
13.0 CFM (0.364m³/min)
Approval Agency :
CE, CUR, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
30.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
900 mW
Product Status :
Active
RPM :
4700 RPM
Size / Dimension :
Square - 50mm L x 50mm H
Static Pressure :
0.170 in H2O (42.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
15.00mm