06020SA-24T-EA-00
Manufacturer:
NMB
Part Number:
06020SA-24T-EA-00
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
Manufacturer :
NMB
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
20.00mm