09225SA-24K-ET-D0
Part Number:
09225SA-24K-ET-D0
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Air Flow :
33.5 CFM (0.938m³/min)
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
960 mW
RPM :
2050 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.086 in H2O (21.5 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm