09225SA-12L-AL-D0
Part Number:
09225SA-12L-AL-D0
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
39.9 CFM (1.12m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
25.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.2 W
RPM :
2400 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.120 in H2O (29.9 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm