09225SA-12K-ET-D0
Part Number:
09225SA-12K-ET-D0
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
33.5 CFM (0.938m³/min)
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
22.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
840 mW
RPM :
2050 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.086 in H2O (21.5 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm