09225SA-24P-ET-D0
Part Number:
09225SA-24P-ET-D0
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Air Flow :
59.0 CFM (1.65m³/min)
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
37.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
2.64 W
RPM :
3550 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.216 in H2O (53.9 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm