04010SA-12M-AL-D0
Part Number:
04010SA-12M-AL-D0
Description:
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Air Flow :
5.6 CFM (0.157m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
24.5dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
600 mW
RPM :
6500 RPM
Size / Dimension :
Square - 40mm L x 40mm H
Static Pressure :
0.150 in H2O (37.3 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
10.00mm