08025SA-24Q-EL-D0
Part Number:
08025SA-24Q-EL-D0
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Air Flow :
54.7 CFM (1.53m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
39.5dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
2.88 W
RPM :
4100 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.273 in H2O (68.0 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm