08025SA-24N-AL-D0
Part Number:
08025SA-24N-AL-D0
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Air Flow :
41.3 CFM (1.16m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
30.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.92 W
RPM :
3100 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.150 in H2O (37.3 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm