08025SA-24R-ET-D0
Part Number:
08025SA-24R-ET-D0
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Air Flow :
60.0 CFM (1.68m³/min)
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
42.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Power (Watts) :
4.08 W
RPM :
4500 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.330 in H2O (82.2 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm