08025SA-12Q-EL-D0
Part Number:
08025SA-12Q-EL-D0
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
54.7 CFM (1.53m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
39.5dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
3.12 W
RPM :
4100 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.270 in H2O (67.3 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm