08025SA-12L-EL-D0
Part Number:
08025SA-12L-EL-D0
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
30.4 CFM (0.851m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
22.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
720 mW
RPM :
2300 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.090 in H2O (22.4 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm