04010SA-24L-AA-D0
Part Number:
04010SA-24L-AA-D0
Description:
FAN AXIAL 40X10MM 24VDC WIRE
Air Flow :
4.9 CFM (0.137m³/min)
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
21.5dB
Operating Temperature :
Power (Watts) :
600 mW
RPM :
5500 RPM
Size / Dimension :
Square - 40mm L x 40mm H
Static Pressure :
0.110 in H2O (27.4 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
10.00mm