08025SA-12M-AT-D0
Part Number:
08025SA-12M-AT-D0
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
36.0 CFM (1.01m³/min)
Approval Agency :
CE, CSA, UL, VDE
Features :
Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
26.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.08 W
Product Status :
Not For New Designs
RPM :
2700 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.116 in H2O (29.0 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.176 lb (79.83 g)
Width :
25.00mm