08025SA-12M-AA-D0
Part Number:
08025SA-12M-AA-D0
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
36.0 CFM (1.01m³/min)
Features :
Auto Restart
Ingress Protection :
Noise :
26.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.08 W
RPM :
2700 RPM
Size / Dimension :
Square - 80mm L x 80mm H
Static Pressure :
0.120 in H2O (29.9 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm