06025SA-12Q-AT-D0
Part Number:
06025SA-12Q-AT-D0
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
26.8 CFM (0.750m³/min)
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
35.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
3.4 W
RPM :
5300 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.320 in H2O (79.7 Pa)
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm