06025SA-12K-EL-D0
Part Number:
06025SA-12K-EL-D0
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Air Flow :
14.5 CFM (0.406m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
21.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
720 mW
RPM :
3000 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.100 in H2O (24.9 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm