06025SA-12L-AL-D0
Manufacturer:
NMB
Part Number:
06025SA-12L-AL-D0
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
NMB
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
16.9 CFM (0.473m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
22.5dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
960 mW
Product Status :
Active
RPM :
3500 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.140 in H2O (34.9 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm