06025SA-24M-EL-D0
Part Number:
06025SA-24M-EL-D0
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Air Flow :
19.8 CFM (0.554m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
26.5dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.44 W
RPM :
4000 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.180 in H2O (44.8 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm