06025SA-24P-EL-D0
Part Number:
06025SA-24P-EL-D0
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Air Flow :
24.0 CFM (0.672m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
33.0dB
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.7 W
RPM :
4900 RPM
Size / Dimension :
Square - 60mm L x 60mm H
Static Pressure :
0.270 in H2O (67.3 Pa)
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm