MF92251V3-1000U-F99
Manufacturer:
Sunon
Part Number:
MF92251V3-1000U-F99
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
In Stock:
24
Manufacturer :
Sunon
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
39.5 CFM (1.11m³/min)
Approval Agency :
cURus, TUV
Bearing Type :
Vapo-Bearing™
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Ingress Protection :
Noise :
28.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
900 mW
Product Status :
Active
RPM :
2400 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.100 in H2O (24.9 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.203 lb (92.08 g)
Width :
25.00mm