QYW12025024BH-5
Manufacturer:
YS TECH USA INC
Part Number:
QYW12025024BH-5
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE
In Stock:
9
Manufacturer :
YS TECH USA INC
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
128.0 CFM (3.58m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
51.4dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
7.68 W
Product Status :
Active
RPM :
4400 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.555 in H2O (138.2 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
25.00mm