DC1203812M2B-2T0
Part Number:
DC1203812M2B-2T0
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Air Flow :
123.3 CFM (3.45m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Features :
Locked Rotor Protection
Ingress Protection :
Noise :
44.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
9 W
RPM :
2900 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.450 in H2O (112.1 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.508 lb (230.42 g)
Width :
38.00mm