F1238M24B-FSR
Part Number:
F1238M24B-FSR
Description:
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC WIRE
Air Flow :
105.0 CFM (2.94m³/min)
Features :
Auto Restart, Locked Rotor Protection
Ingress Protection :
Noise :
38.0dB(A)
RPM :
2300 RPM
Size / Dimension :
Square - 119mm L x 119mm H
Static Pressure :
0.210 in H2O (52.3 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
0.536 lb (243.13 g)
Width :
38.00mm