DC1203824M2B-2T0
Part Number:
DC1203824M2B-2T0
Description:
FAN 120X38MM 24VDC
Air Flow :
101.4 CFM (2.84m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus
Features :
Locked Rotor Protection
Ingress Protection :
Noise :
38.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
6.72 W
RPM :
2300 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.300 in H2O (74.7 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
24VDC
Weight :
Width :
38.00mm