DC1202548V2B-BT0
Part Number:
DC1202548V2B-BT0
Description:
FAN 120X25MM 48VDC PWM/TACH
Air Flow :
121.0 CFM (3.39m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus
Features :
Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
52.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
31.2 W
RPM :
4000 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.510 in H2O (127.0 Pa)
Termination :
4 Wire Leads
Voltage - Rated :
48VDC
Weight :
Width :
25.00mm