DC1202548M2B-2T0
Part Number:
DC1202548M2B-2T0
Description:
FAN 120X25MM 48VDC
Air Flow :
86.9 CFM (2.43m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus
Features :
Locked Rotor Protection
Ingress Protection :
Noise :
42.0dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
23.04 W
RPM :
2800 RPM
Size / Dimension :
Square - 120mm L x 120mm H
Static Pressure :
0.280 in H2O (69.7 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
48VDC
Weight :
Width :
25.00mm