MSI2577H48B1+7-BBR
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
MSI2577H48B1+7-BBR
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN IMP MTRZD 250X77.3MM 48VDC
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
716.0 CFM (20.05m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage Control
Ingress Protection :
Noise :
76.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
2800 RPM
Size / Dimension :
Round - 250mm Dia
Static Pressure :
3.365 in H2O (838.2 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
48VDC
Weight :
4.5 lbs (2 kg)
Width :
77.30mm