MSI1769H48B1+7-BBR
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
MSI1769H48B1+7-BBR
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC
In Stock:
1
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
345.0 CFM (9.66m³/min)
Approval Agency :
CE, cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Motorized Impellers
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage Control
Ingress Protection :
Noise :
72.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
4000 RPM
Size / Dimension :
Round - 175mm Dia
Static Pressure :
1.800 in H2O (448.4 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
48VDC
Weight :
2.9 lbs (1.3 kg)
Width :
69.00mm