MA3010H12B2-RSR
Manufacturer:
Mechatronics
Part Number:
MA3010H12B2-RSR
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Description:
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
In Stock:
2
Manufacturer :
Mechatronics
Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
4.2 CFM (0.118m³/min)
Approval Agency :
cUL, TUV, UL
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Locked Rotor Sensor, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
Noise :
28.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
Product Status :
Active
RPM :
9000 RPM
Size / Dimension :
Square - 30mm L x 30mm H
Static Pressure :
0.150 in H2O (37.3 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
0.018 lb (8.16 g)
Width :
10.00mm